Google Adsense Onay Alma 2021


Bu yazımda sizlere etkili ve 2021 yılının güncel Google Adsense onay alma 2021 yöntemlerini paylaşacağım. Özellikle son zamanlarda ve covid sürecinin işleyişi yüzünden birçok web site sahibi, Adsense onayı alırken zorluk yaşıyor. 5 Yıllık Adsense tecrübem ile web sitenize Adsense onayı nasıl alabilirsiniz gelin detaylı bir şekilde açıklayarak gidelim.

Bu yazıda neleri göreceğiz?

 • Özgün İçerik ve İçerik Sayısı
 • Seo
 • Organik Trafik
 • Site İçi Optimizasyon
 • Gerekli Sayfalar
 • Yasal Düzenlemelere Uygunluk
 • Tanınma Süresi
 • Temiz Kaynak Kodları
 • Google Hizmetleri
Özgün İçerik ve İçerik Sayısı 

İlk ve önemli nokta özgünlük, sitenizdeki makalelerinizi özgün yazarsanız Google’ın gözünde değer kazanırsınız. Yanıltmalar olmadan ve gerçekten anlaşılır bir dille açıkladığınız taktirde içeriklerinizi özgün hale getirebilirsiniz. İçerik sayısı olarak net bir sayı vermek gerçekten saçmalık olur. Sizlere kesin bir şey söylemek yanlış olur içerik sayınız sitenizin kategorisine göre değişkenlik gösterebilir fakat 20 - 30 içerik girişi yaptıktan sonra ve içerikleriniz index almayı başardıysa onay gönderebilirsiniz ve ilk maddeyi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. 20-30 içerik dediğime bakmayın, eğer gerçekten kaliteli içeriklerse bu sayıyı dikkate alabilirsiniz. İçeriklerin kalitesini ölçmek sizden geçiyor. Sizlere verebileceğim en iyi tavsiye içeriklerinizi 400 - 500 kelimeden oluşturmanız olacaktır. Bu tamamen size kalmış bir durum ancak verim almak istiyorsanız ve gerçekten sitenizde bir şeyleri hedefliyorsanız bu dediğimi es geçmeyiniz.

Seo

Öncelikle sitenizin seo dostu olması gerekiyor, bunun için seo uyumlu temalar tercih etmenizi tavsiye ederim. İçeriklerinizi seo uyumlu hale getirmek, hem Google açısından hem de Adsense onay alma 2021 işlemini yaparken işinize yarayacaktır. Belirli bir seviyeye geldikten sonra gerçekten seo mantığının nasıl işlediğini kavrayabiliyorsunuz.

Organik Trafik

Haftalık 15.000 tekil trafiğiniz olduğunu varsayalım Adsense onayı alamayabilirsiniz. Organik trafiği 10 olduğunu varsayalım Adsense onayı alabilirsiniz. Bu durum gerçekten çok kafa karıştırıcı olabilir ancak hiç ümidinizi kaybetmeyin, çünkü yaptığım gözlemler sonucu Adsense onayı ile trafiğin alakası olmadığını kesinleştirdim. Eğer alan adınız eskiyse, yani en az 2 aylıksa trafiğin pek bir önemi yok. Alan adınız yeniyse trafik bir nebze önemli. Eğer siteniz belirli kelimelerde index almışsa Adsense onayı için bu yeterlidir.

Site İçi Optimizasyon

Google site içi bağlantılara gerçekten çok dikkat ediyor. Hem seo açısından hem de düzen açısından Adsense için gerçekten önemli bir etken diyebiliriz. Site hızınız ve sitenizin yazı bağlantıları Adsense onay işlemi için olmazsa olmaz diyebiliriz. Site hızınızın özellikle mobil de yüksek olmasına dikkat etmenizi öneririm çünkü günümüzde birçok işlemi telefonlarımızdan gerçekleştiriyoruz. Web site ziyaretçilerinizin yarısından fazlasının mobil cihazlardan girdiğini unutmayalım.

Gerekli Sayfalar

Bu sayfalar olmadan Adsense onayı almayı unutabilirsiniz. İletişim, Hakkında ve Gizlilik Politikası gibi üst sayfalar, sitenizde mutlaka olması gerekir, bu sayfalar kurumsallığı temsil eder ve Google kurumsallığı çok sever. 

Yasal Düzenlemelere Uygunluk

Bahis, Kumar, Film, Oyun İndirme siteleri gibi yasal olmayan siteler Adsense politika ihlali yapmış olarak kabul edilir ve başvurular onaylanmaz. Bu tarzdaki konseptli web siteleri Adsense onayı alamaz ve hiçbir şekilde reklam yayınlama hakkında sahip olamazlar. Örnek vermek gerekirse, bundan 3 yıl önce Oyun Hakemi adında Adsense onayı olan, ortalama aylık 600 bin tekil ziyaretçi alan oyun indirme sitemin Adsense hesabı 3 ay para çektikten sonra banlanmıştı ve bir daha geri açtıramadım. Yani bir şekilde onay alsanız bile bir süre sonra tespit edilip ansızın sizi banlayabilirler.

Tanınma Süresi

En önemli noktalardan birisi alan adının kayıt, tanınma süresi. Bu durum (.com) alan adları için minimum 2 aydır. Yeni alınmış bir alan adınız varsa 2 ayı doldurmadan başvurmanızı kesinlikle tavsiye etmem.

Temiz Kaynak Kodları

Sitenizin açık kaynak kodlarının temiz ve virüs içermemesine özen gösterin. Nereden tespit edebilirim diye soracak olursanız, hosting firmanızdan virüs taramasını gerçekleştirmek için ticket oluşturabilirsiniz. Bu koduna sizlere tavsiyem Nulled tema kullanmamanızdır. İnsanlar ücret karşılığında yaptıkları temayı sizlere neden ücretsiz olarak versin ki? Temiz bir tema ve virüs içermeyen bir web sitenizin olmasına dikkat edin.

Google Hizmetleri

Bu işlemi Adsense için değil, sitenizin güncelliği ve verilerinin toplandığı alanlardan takibini sağlamak için kurulum aşamasından hemen sonra yapmanız sizin için çok faydalı olacaktır. Search Console ve Google Analytic sizin veri depolarınız olarak görebilirsiniz.

 • Sitenize kaç kullanıcı girmiş 
 • Hangi anahtar kelimeye kaç kullanıcı girmiş 
 • Sitenizin günlük, haftalık, aylık kullanıcı sayısı
 • Hangi anahtar kelimeye kaç tıklama yapılmış 
 • Hangi anahtar kelimelerde kaçıncı sıradayız
 • Organik, Sosyal ve Direkt kullanıcı oranları

Gibi birçok verinin depolandığı Google hizmetlerinden 2 tanesidir. Bu bağlantıları yapmadığınız sürece Adsense onayı alma işlemleriniz başarılı olacağını sanmıyorum.

Ekstra Yapılabilecek Adsense Onay Alma İşlemleri
 • Adsense başvurunuzu yaparken gerçek kimliğiniz ve isminiz ile başvurmayı unutmayın.
 • Telif hakkı içerecek görseller, logolar kullanmayın.
 • 18 yaşından küçükseniz başvuruyu başkasının üzerine gerçekleştirin. 18 yaş altı kişiler Adsense ödemesi alamaz.
 • Organik trafik adında, trafik paketleri satın alıp onay almaya çalışmayın alamazsınız.

Sizlere açıklayıcı ve gerçekten faydalı olabilecek bir içerik hazırlamaya çalıştım. Eğer tüm bu yazdıklarıma rağmen hala onay alamıyorsanız ücretli destek için Instagram'dan (@ardakilictr) bana DM atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski