Twitter'da Mavi Tik Nasıl Alınır? Twitter Mavi Tik Alma


Bu konumuzda sizlere Twitter'da mavi tik nasıl alabilirsiniz? Kimler mavi tik alabilir? Twitter Mavi Tik alma konularına değineceğiz. Biliyorsunuz artık Twitter, mavi tik alma özelliğini bütün kullanıcılarına sundu. Artık tüm kullanıcılar onaylanmış hesap yani mavi tik için başvuru yapabilecek. Peki Twitter'da mavi tik nasıl alınır? İzlenmesi gereken adımlar nelerdir?

Twitter'da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter'da Mavi tik rozeti, hesabın orijinal olduğunun ve tanınmış bir kişi olduğunuzun göstergesidir. Arama sonuçlarında hesap adının yanında ve profilinizde gözükür. Daha önce bu işlem direkt olarak Twitter ile iletişime geçilip yapılıyordu. Fakat artık Twitter'dan başvuru yapılabiliyor.

Twitter'da mavi tik almak için e-posta hesabı ve telefon numarası ile onaylanmış bir hesaba sahip olmanız lazım. Bunun yanı sıra Twitter tarafından sunulan kategorilerden birinde yer almanız gerekiyor.

Bilgileriniz temel yeterlilikleri karşılıyorsa 'Ayarlar' sekmesinden 'Hesap' bölümünden başvuru sekmesi karşınıza çıkacak. Eğer başvuru sekmesi sizde gözüküyorsa mavi tik başvurusu yapmaya hak kazanmışsınızdır. Daha sonra başvuru formunda hitap ettiğiniz kategoriyi seçerek ve bilgileri doldurarak süreci tamamlayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski